poniedziałek, 16 listopada 2020

braku równowagi części

 

Tak więc przy skróconych półkach przed produktami obraca się do góry, półki zachodzą na siebie, kołnierz z przodu pozostaje za szyją, ukośne fałdy przechodzą od szyi do szwu bocznego. Aby wyeliminować wadę, konieczne jest wydłużenie górnej części półki lub przesunięcie jej wzdłuż bocznego szwu, wyregulowanie linii pacha (ryc. 1 a).

Przy zbyt długim przodzie półki rozchodzą się na dole, boczne szwy są odwrócone do tyłu, ukośne fałdy przechodzą od pacha do poziomu dolnej pętli, kołnierz za szyją pozostaje w tyle. W celu wyeliminowania wady konieczne jest skrócenie półki w górnej części lub przesunięcie w dół wzdłuż bocznego szwu (rys. 1 b).

Półki w produkcie mogą się od siebie odchylać lub przesuwać jedna za drugą z wielu innych powodów, takich jak niedokładność w połączeniu nacięć bocznych i bocznych, niedokładność w ułożeniu krawędzi, niedokładność w określaniu rozwiązania zakładki klatki piersiowej itp.

Rysunek 2


Półki na dole zachodzą na siebie, jeśli górna część bocznego cięcia półki znajduje się poniżej górnej krawędzi bocznego cięcia tyłu. Aby wyeliminować usterkę, półki przesuwa się wzdłuż bocznego nacięcia (rys. 2c). Jeśli góra dekoltu jest przesunięta w kierunku podkroju rękawa, wówczas część barkowa przesuwa się w kierunku dekoltu (ryc. 2d).

Skrócenie pleców prowadzi do tego, że jest wywinięty, kołnierz pozostaje za szyją, boczne szwy są cofnięte. W celu wyeliminowania wady konieczne jest wydłużenie pleców w górnej części lub przesunięcie w górę wzdłuż bocznego szwu, dopasowanie linii podkroju rękawa i dekoltu (ryc. 1 a).

Tak więc przy skróconych półkach przed produktami obraca się do góry, półki zachodzą na siebie, kołnierz z przodu pozostaje za szyją, ukośne fałdy przechodzą od szyi do szwu bocznego. Aby wyeliminować wadę, konieczne jest wydłużenie górnej części półki lub przesunięcie jej wzdłuż bocznego szwu, wyregulowanie linii pacha (ryc. 1 a).

Przy zbyt długim przodzie półki rozchodzą się na dole, boczne szwy są odwrócone do tyłu, ukośne fałdy przechodzą od pacha do poziomu dolnej pętli, kołnierz za szyją pozostaje w tyle. W celu wyeliminowania wady konieczne jest skrócenie półki w górnej części lub przesunięcie w dół wzdłuż bocznego szwu (rys. 1 b).

Półki w produkcie mogą się od siebie odchylać lub przesuwać jedna za drugą z wielu innych powodów, takich jak niedokładność w połączeniu nacięć bocznych i bocznych, niedokładność w ułożeniu krawędzi, niedokładność w określaniu rozwiązania zakładki klatki piersiowej itp.

Rysunek 2

Półki na dole zachodzą na siebie, jeśli górna część bocznego cięcia półki znajduje się poniżej górnej krawędzi bocznego cięcia tyłu. Aby wyeliminować usterkę, półki przesuwa się wzdłuż bocznego nacięcia (rys. 2c). Jeśli góra dekoltu jest przesunięta w kierunku podkroju rękawa, wówczas część barkowa przesuwa się w kierunku dekoltu (ryc. 2d).

Skrócenie pleców prowadzi do tego, że jest wywinięty, kołnierz pozostaje za szyją, boczne szwy są cofnięte. W celu wyeliminowania wady konieczne jest wydłużenie pleców w górnej części lub przesunięcie w górę wzdłuż bocznego szwu, dopasowanie linii podkroju rękawa i dekoltu (ryc. 1 a).

Rysunek 3

Przy zbyt długim grzbiecie produkt jest obrócony w stronę półki, spód produktu przylega do nóg, boczne szwy są przesunięte w kierunku półek. W celu wyeliminowania wady konieczne jest skrócenie grzbietu w górnej części lub przesunięcie go w dół wzdłuż bocznego szwu (ryc. 3 a).

Rysunek 4

Półki na dole różnią się od siebie, jeśli wierzchołek bocznego nacięcia półki jest ustawiony powyżej bocznego nacięcia tyłu. Aby usunąć usterkę, półkę opuszcza się (rys. 4c). Jeśli górna część szyjki półki zostanie przesunięta w kierunku szyjki, to wada zostanie wyeliminowana poprzez przesunięcie wycięcia na ramię półki w kierunku pach (ryc. 4 d).
Jeśli rozwiązanie zakładki klatki piersiowej jest niewystarczające, konieczne jest jego zwiększenie; jeśli produkt jest zwężony wzdłuż bioder, należy go rozszerzyć.

Brak równowagi rękawa wynika z wielu przyczyn. Tak więc, jeśli położenie nacięć na rękawie lub rękawie zostanie nieprawidłowo określone, prowadzi to do odchylenia rękawa do przodu lub do tyłu. Jeśli rękaw zostanie odłożony, wzdłuż linii przedniej rolki powstają poprzeczne fałdy.

Rycina 5

W celu usunięcia wady zaleca się przesunięcie nacięć tulei w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (rys. 5 a).
Jeżeli rękaw odchyla się do przodu i wzdłuż linii walca łokciowego występują poprzeczne fałdy, konieczne jest przesunięcie nacięcia na tulei w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (Rys. 5b).

Ryc.6

Poziome luźne fałdy w górnej części rękawa spowodowane są zwiększoną wysokością grzbietu lub stożkowatym grzbietem rękawa.

Aby wyeliminować wadę, konieczne jest zmniejszenie wysokości kołka i rozszerzenie tulei (ryc. 6 a).

Niedostateczna wysokość kalenicy prowadzi do pojawienia się ukośnych fałd odchodzących od szczytu kalenicy.

Aby naprawić wady, wysokość kołka jest zwiększona (Rysunek 6 b).

Rysunek 7

Jeśli przedni szew skręca w kierunku górnej części rękawa, oznacza to, że górna część łokcia dolnej części rękawa znajduje się poniżej wierzchołka łokcia górnej części rękawa.

Aby go wyeliminować, należy przesunąć dolną część rękawa wzdłuż rozciętego łokcia (ryc. 7 a).

Obrócenie przedniego szwu w kierunku dolnej części rękawa następuje, gdy wierzchołek rozcięcia łokciowego dolnej części jest ustawiony powyżej wierzchołka łokcia rozcięcia górnej części rękawa.

Wadę usuwa się przesuwając w dół łokieć nacięcia dolnej części rękawa (Rys. 7b).

Niedokładności w konstrukcji szyjki prowadzą do następujących wad.

Cyfra 8

Jeśli kołnierz pozostaje w kole za szyją, wówczas rozmiar szyi zwiększa się zarówno pod względem szerokości, jak i głębokości. Wyeliminuj tę wadę, zmniejszając rozmiar szyi (ryc. 8 a).

Ryc.9

Kołnierz wystaje za szyję wzdłuż dekoltu na plecach, jeśli jest zbyt głęboki. Aby wyeliminować wadę, konieczne jest zmniejszenie głębokości szyi pleców (ryc. 9 a).

Kołnierz pozostaje za szyją z boku, gdy szyja jest zbyt szeroka. Wadę koryguje zmniejszenie szerokości szyi (ryc. 9 b).

Kołnierz uciska szyję w tylnej części z długim tyłem w górnej części. Aby wyeliminować wadę, konieczne jest zdjęcie pleców wzdłuż dekoltu i ramion (ryc. 8 b).

Rycina 10

Rozbieżność między rozmiarem i kształtem szczegółów odzieży a sylwetką w niektórych obszarach prowadzi do pojawienia się podłużnych, ukośnych i poprzecznych fałd i fałd.

Poziome fałdy pod kołnierzem na plecach powstają, gdy środkowa część pleców jest zbyt wydłużona od dekoltu do linii pach lub odcinki ramion są zbyt nachylone.

Wadę eliminuje się poprzez zwiększenie głębokości szyi i zmniejszenie skosu odcinków barkowych pleców (ryc. 10 a, b).

Rysunek 11 a

Skośne fałdy na plecach pod pachami, skierowane w stronę łopatek, wynikają z niedostatecznego nachylenia odcinków barkowych i są eliminowane poprzez zwiększenie nachylenia ramion na plecach i, jeśli to konieczne, pogłębienie pach (ryc. 11 a, b).

Rysunek 11 b

Skośne fałdy przy pachach półek (z przodu), przechodzące w szyję, pojawiają się, gdy boczna część półki jest za długa, a rozwiązanie do zapięcia na piersi jest niewystarczające. Aby wyeliminować wadę, zwiększa się nachylenie ramienia półki, pogłębia się pachy, zmniejsza się boczny szew, a rozwiązanie piersi jest zwiększone (ryc. 11 b).

Rysunek 12

Wachlarzowate fałdy wzdłuż linii talii na środkowym szwie z tyłu, po bokach i szwy tłoczone w dopasowanych produktach występują przy nadmiernym ugięciu sekcji w talii. Wada jest eliminowana poprzez zmniejszenie ugięcia, a także poprzez wprowadzenie dodatkowych szwów, aby zachować szerokość produktu wzdłuż linii talii (Rys. 12).

Rysunek 13 a

Poprzeczne fałdy wzdłuż paska na tylnym panelu spódnicy mogą wynikać z niewystarczającego odchylenia górnej krawędzi panelu lub nadmiernego powiększenia tylnej i bocznych zaszewek. Wadę eliminuje się pogłębiając górne cięcie tylnego panelu i zmniejszając rozwiązanie rzutek (ryc. 13 a).

Rysunek 13b

Luźna strona bioder w spódnicy może wynikać z powiększenia bocznej strzałki. Aby skorygować niedobór, rozwiązanie bocznych rzutek jest zmniejszone i, zgodnie z rysunkiem, rozwiązania tylnych lub przednich rzutek są zwiększone (ryc. 13 b).

Wady omówione powyżej są najczęściej spotykane.

Są inne, ale ich wpływ na dopasowanie gotowego produktu jest mniej znaczący.


Wady odzieży na figurze w ruchu.

Aby stworzyć produkty, które są wygodne w noszeniu, należy wziąć pod uwagę te zmiany wielkości sylwetki, które występują podczas ruchu podczas budowania konstrukcji. Wygodę poruszania się odzieży zapewnia właściwy dobór i rozłożenie przyrostów, kształt i wielkość części. Przy doborze i rozkładzie przyrostów należy uwzględnić właściwości tkanin. W produktach wykonanych z materiałów nieelastycznych swobodę ruchów zapewniają tylko przyrosty, dlatego ich rozmiar jest większy niż w przypadku odzieży wykonanej z materiałów elastycznych.

Najbardziej racjonalnym dodatkiem do połowy obwodu klatki piersiowej w lekkiej odzieży jest wzrost o 5-6 cm Wraz ze wzrostem wzrostu ubrania stają się wygodniejsze, ale zbyt szerokie produkty są również niepraktyczne. Wygoda poruszania się odzieży zależy również od prawidłowego stosunku głębokości pacha do wysokości kołnierza.

Tak więc w lekkiej odzieży damskiej ze wzrostem głębokości pachy Pspr (wzrost głębokości pachy) równym 4 do 6 cm, najwygodniejsze warunki zapewnia rękaw, którego wysokość obręczy nie przekracza 12-13 cm. Najdogodniejsza wysokość rękawa to 8-10 cm, a gdy Psp jest większa niż 10 cm, wysokość rękawa nie powinna przekraczać 3-8 cm.

Istnieją różne wady ruchu.
Rysunek 14a

Przede wszystkim trudność w poruszaniu ramionami do przodu.

Rysunek 14b

Wada ta występuje, gdy plecy są zwężone w obręczy barkowej lub w dolnej części (ryc. 14 a, b) pach.



Rysunek 15

jeśli grzbiet rękawa jest zwężony (ryc. 15 b) i ze złym projektem pachy półki (ryc. 15 c).

Wadę eliminuje się poprzez zwiększenie szerokości pleców, poszerzenie rękawa wzdłuż zgięcia i przeprojektowanie pachy półki (ryc. 15 a).


Rysunek 16 a, b

Trudność w uniesieniu ramion pojawia się również przy zwiększeniu głębokości podkroju rękawa i zwężeniu grzbietu rękawa (ryc. 16 a).



Rysunek 16 c, d

Wadę eliminuje się wprowadzając klin w dolnej części (ryc. 16b), poszerzając grzbiet rękawa lub zmniejszając głębokość podkroju rękawa ze względu na margines w dolnej części (ryc. 16c).

W przypadku braku rezerwy obniż górny kontur barku (ryc. 16 d)

Rycina 17

lub zmniejszyć wysokość grzbietu tulei (Rys. 17).






Ciasne poziome plisy pod przednim szwem spodni.
Umieszczając poziome naciągnięte fałdy w górnej części szwu krokowego przedniej połowy, można znaleźć błędy projektowe nie tylko na przodzie, ale także na tylnej połowie spodni. Siły tworzące defekt ściągają materiał przedniej połowy spodni do wewnątrz, w kierunku szwów krokowych. Dolna część produktu nie jest dobrze dopasowana do górnej części nośnej.

Wygodniej jest zidentyfikować siły powodujące pojawienie się defektu na tkaninie w paski lub kratę, gdzie wyraźnie widać, jak zginają się nitki osnowy. Gdy nici te są odchylone w kierunku szwu bocznego, należy szukać błędów projektowych na przedniej połowie spodni. Kiedy nici są odchylone w kierunku nacięcia schodkowego, lepiej skorygować korekcję na tylnej połowie. Jeśli wadzie nie towarzyszy wyraźne odchylenie nitek osnowy w określonym kierunku, zaleca się zastosowanie tego samego rozszerzenia schodkowej części przedniej i tylnej połowy spodni.

W produktach wykonanych z tkanin gładkich taką analizę przeprowadza się w inny sposób - identyfikując strefy najbliższego kontaktu produktu z sylwetką i częściowo rozszywając szwy.

Konstruktywnymi sposobami wyeliminowania wady jest przesunięcie powierzchni nośnej części w kierunku nacięć bocznych. Dodatkowa ekspansja jest wykonywana na górze stopniowanych plasterków. Eliminując tę ​​wadę, należy unikać koncentracji naprężeń w okolicy wierzchołka odcinków schodkowych, dlatego zaleca się wykonanie odcinków schodkowych liniami wklęsłymi, jak pokazano na rysunku. Proponowane przez nas zmiany konstrukcyjne są bardziej efektywne niż zwykłe przedłużenie kroku spodni poprzez odsunięcie szczytów stopni. Na powstawanie tej wady duży wpływ ma prawidłowe ukształtowanie szczegółów spodni, po czym linie ich fałd powinny odpowiadać konturom przedniej i tylnej części nogi, biorąc pod uwagę rzutowaną szerokość spodni.

Ciasne poziome plisy pod przednim szwem spodni.

Wadę tę można szybko i łatwo naprawić. Zaokrąglone cięcie przedniej połowy trzeba nieco zmniejszyć (czasem nawet pół centymetra może być za dużo).
Narysuj środkowy szew mniej wklęsłą linią, sfastryguj szew i wypróbuj spodnie ponownie.


Poprzeczne fałdy pod pośladkami.
Te fałdy na spodniach powstają, gdy pośladki są płaskie. Na tylnych połówkach spodni należy pogłębić zaokrąglony dekolt i zmniejszyć długość środkowego szwu. Powiemy Ci, jak możesz naprawić gotowe spodnie i jakie zmiany wprowadzić we wzorze, jeśli są to spodnie trialowe.

Korekta gotowych spodni:
„Nadmierna długość” na jednej nogawce należy dźgnąć od środkowego szwu do bocznego w postaci poprzecznej fałdy, która zanika.

Pozostaw tę poprzeczną fałdę wyszczerbioną i otwórz środkowy szew w obszarze od szwu w kroku prawie do talii. Włóż nogawkę spodni bez dziurkowania do przypiętej nogi twarzą w twarz.

Od strony zakleszczonej części spodnie mocujemy w pozycji wynikającej ze zmniejszenia zaokrąglonego kroju.
Nadmiar długości utworzony na wystającej (odpiętej) połowie spodni, ostrożnie przesuń w górę.

Przenieś oryginalną linię szwu z dźgniętymi połówkami spodni ze szpilkami na wystającą połowę spodni leżącą poniżej.

Wzdłuż dolnej (odpiętej) połowy spodni, wzdłuż linii oznaczonej szpilkami, połóż nitkę fastrygującą, bez chwytania dźgniętej połowy spodni.

Usuń wszystkie szpilki. Twarzą w twarz, odetnij jedną nogę od drugiej wzdłuż oryginalnej linii środkowego szwu. Następnie przeszyj wzdłuż linii fastrygowania nowego szwu. Odetnij nadwyżkę.

Ponownie przymierz spodnie, aby się upewnić. Jeśli nadmierna długość środkowego szwu jest zauważalna poniżej paska, przypnij ją pod szwem, aby przymocować pasek, wyprowadzając go do szwu bocznego i ustaw pasek głębiej.

Regulacja wzoru:
Sprawdź, czy linia nici znajduje się dokładnie na środku tylnej połowy spodni. Złóż wzór na pół wzdłuż, tak aby szew w kroku pokrywał się ze szwem bocznym. Zagięcie powinno pokrywać się ze środkiem. Jeśli to konieczne, narysuj linię nici płata wzdłuż całej fałdy.

Na wzorze narysuj trzy linie pomocnicze (przerywane):

Na wysokości siedziska - linia poprzeczna prostopadła do nitki płata.
Na środku strzałki - pionowa linia do linii poprzecznej lub, jeśli nie ma strzałki, od górnej krawędzi spodni z punktu w równej odległości od bocznych i środkowych szwów.
Ukośna linia od środkowego szwu do punktu przecięcia zrazikowej linii szwu z linią poprzeczną.
Wytnij wzór wzdłuż linii poprzecznej, przeciąć wzdłuż pozostałych dwóch, zaczynając za każdym razem od krawędzi.
Dolną krawędź skośnego cięcia za pomocą klina nasunąć na górną krawędź na głębokość 1,5 cm („dodatkowa długość”) i skleić. Góra klina pozostaje na linii equity.

Wsunąć jedną krawędź pionowego nacięcia na drugą krawędź od góry na głębokość 0,5 cm i przyklejać klinem, który odstaje od dołu.

Przyklej górną część wzoru do dolnej, wyrównując krawędzie bocznych i tylnych środkowych szwów. W obszarze linii nici lemiesza jedna część wzoru jest nałożona na drugą, a wielkość nałożonej części jest równa wielkości zmniejszenia długości.

Wyrównaj środkowy szew. Aby to zrobić, przyklej pasek papieru pod uformowanym rogiem i narysuj gładką zakrzywioną linię. W razie potrzeby wyrównaj boczny szew.

W przypadku wzoru, który nie ma strzałki, dodaj 0,5 cm do bocznego szwu wzdłuż górnej linii, aby skompensować przesunięcie części wzdłuż pionowego nacięcia.

Narysuj nową linię nitki zrazikowej, kontynuując od dołu wzoru do góry.

Marszczenia w bardzo obcisłych spodniachmoże tworzyć się, oprócz płaskich pośladków, również z powodu braku szerokości pleców. klin spodni. Jeśli po skorygowaniu fałd na płaskich pośladkach, zmarszczki pozostaną (poziome), zwolnij szerokość klina z powrotem ze szwu krokowego. połówki.

Wskazówki od Burdy, aby wyeliminować poprzeczne fałdy. W spodniach obcisłe pionowe zakładki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz